Reklamy


Wiadomości

Lotus spodziewa się znaczących zysków:

Weekend wyścigowy pod Barceloną będzie dla zespołu Lotusa pierwszą z chwil prawdy. Pozwoli bowiem nieco lepiej ocenić potencjał rozwojowy najlepszej z nowych ekip.

Toporny, choć całkiem solidny na tle konstrukcji pozostałych debiutantów, Lotus T127 zapewnił stajni z Norfolk zwycięstwo w pierwszym starciu nowych zespołów. Zaprojektowane i zbudowane w pół roku auto nie powala jednak konstrukcyjnym wyrafinowaniem i cierpi na poważne niedostatki w każdym z istotnych dla osiągów bolidu obszarów. Do Hiszpanii Lotus przywiezie pakiet rozwijany w tunelu aerodynamicznym przez sześć miesięcy, co zdaniem szefa technicznego Mike'a Gascoyne'a powinno znacznie przyspieszyć samochody Heikkiego Kovalainena i Jarno Trullego.

– Wszystkie zespoły pojawią się w Barcelonie z ulepszeniami, ale liczymy, że nasze poprawki będą bardziej znaczące niż te, które zaprezentują rywale, ponieważ zostaliśmy przyjęci do stawki bardzo późno i musieliśmy zamrozić wstępną specyfikację auta na bardzo wczesnym etapie projektowania – tłumaczył Anglik.

– Spodziewamy się znaczących zysków. Mamy pakiet ze zmodyfikowanymi sekcjami bocznymi, przednim skrzydłem, kanałami dolotowymi hamulców i wieloma poprawkami mechanicznymi. Ale musimy poczekać i przekonać się, jak bardzo naprzód pójdzie konkurencja – zauważył Gascoyne.


Räikkönen wciąż nie zdecydował:

Spekulacje dotyczące przyszłości Kimiego Räikkönena trwają. Fin nie spieszy się jednak z decyzją odnośnie ewentualnego powrotu do stawki Formuły 1.

Po odejściu z Ferrari z końcem sezonu 2009, zmęczony Formułą 1 i żądny nowych wyzwań były mistrz świata zdecydował się na starty w rajdowych mistrzostwach świata w barwach juniorskiej ekipy Citroëna. Jak dotychczas „Iceman” rywalizuje z czołówką WRC ze zmiennym szczęściem. Dziennikarze przymierzają Räikkönena w miejsce reprezentującego Red Bulla Marka Webbera, a sam Kimi podkreślał wcześniej, aby decyzji związanej z jego sportową przyszłością nie spodziewać się wcześniej niż w połowie roku i to stanowisko nie uległo zmianie.

– Nic się jeszcze nie wyjaśniło i nie spieszę się z decyzjami – powiedział dziennikowi Turun Sanomat. – Musimy się przyjrzeć możliwościom i temu, co sprawia mi największa frajdę. Podejmę decyzję później w tym roku.

Przewidywane dołączenie do Red Bull Racing i starty z Sebastianem Vettelem stanowiłoby dla Räikkönena spore wyzwanie i prawdopodobnie gwarancję jazdy konkurencyjnym samochodem, na co często zwracał uwagę, mówiąc o składanych mu przez ekipy F1 ofertach.

Reklamy

Pozycjonowanie tanio


Reklamy

Mechanika pojazdowa Łódź
www.naprawa-autka.bulok.info
Twój świat f1 Pozycjonowanie |

Login


Naprawa motocykli


www.motory.club
Wymiana opon w motocyklu


www.motory.club
Reklama